Pro koho je vhodná hypotéka bez doložení příjmu?

Mít vlastní bydlení je snem mnoha lidí. A není divu. Když máme vlastní dům či byt, nemusíme měsíčně někomu platit za to, že danou nemovitost můžeme využívat. Zároveň se nemusíme bát, zda nám majitel domu prodlouží smlouvu.

Avšak tento sen se podaří splnit jen málokomu. Na vině je cena nemovitostí, která je relativně vysoká. Jistě, je to pochopitelné, vzhledem k tomu, že jde o žádanou a navíc omezenou komoditu. A samotná stavba domu také není zrovna levná záležitost. To však nemění nic na tom, že si většina lidí nemůže dovolit jen tak koupit ani malý byt.

hypoteka5

Naštěstí existuje řešení. Tím je hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Poskytují ji jak banky, tak nebankovní společnosti. Je jí hodně typů, a laik může mít problém se v nich vyznat. Přesto se najdou některé, které jsou oblíbenější, než jiné.

Jedním takovým typem je hypotéka bez doložení příjmu Nebankovni-hypoteky-uvery. A již z názvu lze pochopit, proč je o ni takový zájem. Tím, že zde žadatel nemusí dokládat výši svého měsíčního příjmu, se stává dostupnou pro mnohem širší škálu lidí. Umožní jim tak dosáhnout na vlastní bydlení. A to je rozhodně dobře, že?

hypoteka6

Bohužel, tento typ hypotéky není pro žadatele tak výhodný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Firma, která jej poskytuje, si totiž musí pojistit, že klient skutečně bude platit. Toto je obvykle děláno právě zkoumáním výše příjmu, to zde však není prováděno. Je tedy nutné zvolit jiný způsob.

Tím jsou podstatně vyšší úroky, roční procentní sazba nákladů i jiné poplatky, zvláště pak ty z prodlení. Dlužník tak nakonec zaplatí mnohem více, než u většiny jiných typů. A když vezmeme v úvahu, že se obvykle jedná o lidi, pro které je toto jediná možnost, jak získat bydlení, je více než jasné, kdo na tomto procesu vlastně vydělává.

Proto si, pokud chcete zažádat o hypotéku, řádně prostudujte veškeré podmínky. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením.