Mýty spjaté s refinancováním hypotéky

Přemýšlíte nad refinancováním stávajícího úvěru? Ale nevíte, za jakých podmínek je to možné, případně, zda vám banka nenaúčtuje až příliš vysoké penále a poplatky za předčasné splacení? Ohledně refinancování hypoték koluje celá řada mýtů a polopravd, která z jinak z výhodného refinancování dělá tak trochu odstrašující případ pro dlužníky. Pojďme se společně podívat na nejčastější mýty, které jste možná v minulosti zaslechli i vy.

potřesení rukou

Minimálně tři měsíce před koncem fixace vás stávající věřitel (banka) obeznámí s novými podmínkami na další fixní období. V případě, kdy vám nové podmínky vyhovují, se pro vás v zásadě vůbec nic nemění. V okamžiku, kdy ale s novým návrhem nesouhlasíte, je ideální doba pro refinancování. Pro druhou možnost se řada lidí rozhodne ve chvíli, kdy jim jiná banka nabídne výrazně nižší úrokovou sazbu nebo další výhodnější podmínky v podobě delší doby splácení nebo menší měsíční splátky. Stále se však mezi námi najde řada Čechů, kteří neradi mění zaběhnutý standart, zůstávají i nadále u té samé banky, přitom by jinde získali výraznou úsporu refinancováním. Pojďme se společně podívat na nejčastější mýty a polopravdy, které můžeme o refinancování hypotéky zaslechnout.

  1. Bez souhlasu banky to nepůjde

podpis smlouvy

Refinancování hypotéky Fahd je ve zkratce splacení stávajícího hypotečního úvěru úvěrem novým od jiného poskytovatele. Pokud se tedy rozhodnete využít služby konkurence a uzavřít hypotéku i jiné banky, žádný souhlas stávající banky nepotřebujete. Je pouze zapotřebí stávající banku před koncem fixace upozornit, že zvažujete refinancování, toť vše. Ideální doba se považuje 30 dnů před ukončením.

  1. Vysoké sankce za předčasné splacení

Pokud se rozhodnete pro refinancování stávajícího úvěru v době fixace, banka nemá žádnou pravomoc naúčtovat vám poplatky ani výdaje spojené s předčasným splacením.

Posted in: Nezařazené