Bavlna nás provází celý život

Bavlněná textilie je natolik univerzální materiál, že se s ním setkáváme prakticky celý život a v různých podobách. Bavlněnou košilku navlékneme čerstvě narozenému dítěti, z bavlny má povlečení na prvních přikrývkách. Oblíbenost tohoto materiálu je dána hned několika faktory:

•Bavlna patří k velice dostupným materiálům, a navíc jak samotná látka v metráži, tak i většina běžného bavlněného oblečení je za příznivé ceny.

• Je třeba rozlišovat tkaninu, která je tkaná na stavu a úplet, který se plete na pletacích strojích. Každý druh má své využití. Tkanina je na šaty, na košile, na kalhoty. Úplet je na trička.

látky

• I bavlněné materiály jsou různé kvality. Nejlevnější bavlněné tkaniny jsou z Indie a Číny a ty nejsou tak kvalitně vyrobené, proto spíše sáhněte po dražší látce nebo výrobku. Lepší bavlna má mnohem delší trvanlivost, nebudou se v ní vytvářet díry a bude stálobarevná.

•Tato látka je také oblíbená pro svou prodyšnost a navození příjemného pocitu na kůži. V létě je prodyšná a saje pot, v zimě je příjemně měkká a hřeje.

• Pokud rádi šijete na stroji, bavlněná tkanina je pro šití naprosto ideální a dobře se s ní pracuje. Není klouzavá, neshrnuje se, nedělá záhyby. Sortiment látek je velký, můžete koupit jednobarevnou, pestrou nebo třeba módní puntík.

• Z bavlněné tkaniny si ušijete snadno hezké letní šaty, sukni nebo třeba šortky. Můžete za pár korun ušít i oblečení pro děti. Bavlna je také velice vděčným materiálem pro praktické využití v domácnosti. Dobře se pere, snadno žehlí, takže se dá použít na závěsy na okna, ubrusy, potahy na polštáře a podsedáky, jednoduché a praktické kapsáře, dekorace, závěsy do skříněk, potahy na pelíšky pro domácí mazlíčky.

rouška

Z bavlněné tkaniny se šijí roušky.

Bavlněné látky https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/bavlnene-latky-a-madeiry v různých barvách a dekorech a vše ostatní, co potřebujete k šití, od jehel, nití, zipů, knoflíků až po nůžky a ozdoby si můžete zakoupit pohodlně v e-shopu textilní galanterie.