Uzavíratelné sáčky jako partner pro skladování zdravých potravin

Nakupte si ořechy, sušené ovoce a luštěniny do zásoby

Také máte pocit, že průmyslově vyráběné cukrovinky vám berou energii? Nejste daleko od pravdy, obsahují totiž mnoho bílého rafinovaného cukru a ten vás skutečně okrádá o cenné živiny. Doplníte jen prázdné kalorie, zaplácnete žaludek, ale ve skutečnosti si velmi škodíte a zbytečně předčasně stárnete. Mnohem lepší volbou je namíchat si sušené ovoce s oříšky, slunečnicovými semeny, mandlemi, arašídy a máte perfektní zdroj energie na cesty, do práce, do školy, na zahradu, při posezení v obýváku, zkrátka pro každou příležitost.

luštěniny do zásoby

Nebuďte líní a připravte si takovou směs v předstihu, využijete ji na kaši z ovesných vloček, do pudinku, hodí se i k palačinkám, jáhlovým dezertům a k mnoha dalším sladkým dobrotám. A hlavně s vědomím, že svému tělu dopřejete to, po čem skutečně prahne, a pak vám bude dlouho sloužit i bez nemocí, hlavně těch civilizačních, jako je rakovina tlustého střeva, infarkty a mozkové mrtvice, diabetes, astma a různé alergie atd.

barevné fazole

Připravte si zip sáčky

Výhodou ořechů, semínek a sušeného ovoce je možnost koupit je do zásoby a skladovat doma i několik měsíců. Využijte množstevních slev, dobře vše nakombinujte (ořechů a ovoce je velký výběr), budete mít dopravu zdarma a přepravní společnost vám balík (někdy i velmi těžký) doveze až domů. Pak už vám zbývá jediné – namíchané směsi nebo jednotlivé ingredience nasypat do uzavíratelných sáčků se zipem. Pokaždé z nich vytlačte před uzavřením přebytečný vzduch, aby oříšky tak rychle neoxidovaly.

Igelitové sáčky s uzavíracím zipem nezaberou tolik místa jako různé dózy, jsou průhledné, takže dobře vidíte, co je uvnitř, můžete je také popsat tučným fixem. Jsou nealergické a zdravotně způsobilé pro ukládání potravin všeho druhu. Všechny suroviny však ukládejte do míst mimo dosah denního světla, kde není moc vysoká vlhkost a teplota.