Koupání bez řas a bakterií

Mít na zahradě vlastní bazén je tak trochu jako vyhrát v loterii, zvláště pak v létě, kdy se často odpolední teploty pohybují okolo tropických třicítek. Zaplavat si tak v těchto horkých dnech je to nejlepší, co můžete udělat. Navíc se při plavání nejen dokonale osvěžíte, ale také posílíte svalový korzet a svaly na rukách a nohách. Aby však takováto koupel neměla i negativní účinky v podobě různých alergických reakcí nebo bolestí zažívacího traktu, je nezbytné, aby voda ve vašem bazénu byla čistá. A to nejen na pohled, ale hlavně z mikrobiologického hlediska.
růžový kruh

Pevné nečistoty

Jako první byste se ale měli zaměřit na pevné nečistoty, které sice mohou vypadat drobně a na první pohled poměrně neškodně, ale nenechte se mýlit. I na malém klacíku mohou být usazeny bakterie, které se ve vodě rády rozmnoží a tím vám nadělají spoustu starostí. Odstraněním pevné špíny sice zcela neeliminujete jejich řádění, ale alespoň ho zbrzdíte. Klasicky se pro to používá síťka, ale můžete zvolit i preventivní opatření. Bazénová plachta funguje jako ochranný kryt proti špíně velice spolehlivě. Navíc některé typy jsou schopné dokonce zahřívat vodu, což je velice užitečná vlastnost hlavně ve dnech, které nepatří mezi ty nejteplejší.
plavání v bazénu

Bakterie a řasy

K tomu, abyste měli skutečně jistotu, že voda ve vašem bazénu bude dostatečně čistá a použitelná pro koupání, musíte také využívat speciální bazénovou chemii. Bez ní byste do vody ani lézt neměli, alespoň ne, pokud nechcete něco chytit. S bakteriemi, ale i řasami si dobře poradí preparáty, které používají chlór. V případě, že vám tento prvek nejde příliš pod nos, klidně můžete sáhnout po prostředcích s kyslíkem, které rovněž dobře fungují. Jen se musí používat ve větším množství, díky čemuž se trochu zvedají náklady. Nejedná se ale nic zásadního. Máte-li doma menší děti, je lepší používat kyslík nežli chlór. Jejich pokožka je totiž citlivější než kůže dospělého a chlór ji tak může snadněji podráždit.

 

 


Posted in: Nezařazené