Nejlepší masky pro unavenou pleť!

Než začnete masku tvořit, ujistěte se, že znáte dobře svou pleť. Pokud víte, že jí některá ze složek dráždí, nebo na ni máte alergii, rozhodně ji neaplikujte! Tři recepty na domácí masky budou uvedené níže. 
Před aplikací masky si pleť očistěte od všech nečistot, využijte na to klasické pleťové tonikum. Pro ještě lepší výsledky si můžete obličej napařit nad horkou vodou nebo použít peeling. Otevřou se vám tak póry a maska bude účinnější. Masku nanášejte rovnoměrně po celém obličeji. Nechte ji působit zhruba deset až dvacet minut, podle toho, jak vám to bude příjemné. Po smytí naneste výživný krém.
maska na póry
Je samozřejmé, že pro každý typ pleti se hodí jiné složení. Přinášíme vám i recepty, na které nebudete potřebovat nic, co byste neměla doma! Všechny vychází z jedné základní suroviny, a to z bílého jogurtu. Vytvoříme si tři masky a každá bude pro jiný typ pleti.

1.      Pro suchou pleť

Připravte si do misky jogurt, přidejte rozmačkanou půlku avokáda a pár lžic olivového oleje. Promíchejte všechny tři ingredience a vytvořte ideální konzistenci. Naneste na obličej a nechte působit patnáct minut.
dívka a zrcadlo

2.      Pro aknózní pleť

Základ zůstává stejný, tím je bílý jogurt. Přidejte rozmačkaný banán a smíchané kari s kurkumou. Ta pomáhá vyživovat pleť a působí antibakteriálně. Masky z kurkumy jsou populární nejen na pleť, ale i na vlasy. Na takou masku najdete mnoho receptů na internetu!
na obličej přírodně

3.      Pro unavenou pleť

Tentokrát smíchejte jogurt s citrónovou šťávou, medem a lžičkou skořice. Dejte si pozor, jak vaše pleť reaguje na med! Ač se nezdá, je agresivní. Proto doporučujeme nejdříve nanést kapičku medu na předloktí a nechat působit. Med by měl být na pleti kolem dvaceti minut, proto nechte masku působit trochu déle než ostatní.
Doma si můžete kromě masky vytvořit i peeling. Ten je dobrý aplikovat před použitím masky. Prokrvuje pleť a otevírá póry. Zároveň i čistí a oživuje. Zbaví vás odumřelých buněk, šupinek a stroupků. Na jeho přípravu si přichystejte třtinový cukr, který polijte olivovým olejem. Ten přilévejte, dokud nebudou krystalky cukru „nacucané“ olejem. Jemně si jím masírujte obličej. Po aplikaci budete mít krásně hebkou pleť, kterou už nebude potřeba mazat krémem. Bude vyživená olivovým olejem. 

Posted in: Nezařazené