Sociální sítě mají takovou podobu, jakou jim udáme my


Někteří lidé sociální sítě milují, vyzdvihují je, a pak se jim stane, že někdo zneužije jejich data, a že je pak začne někomu nabízet, přičemž vás pak mohou venku ohrožovat různá podivná individua. Stává se to například tehdy, pokud někdo nahrává selfie, například někde u bazénu, polonahý v plavkách, a video je dostupné velmi širokému okruhu lidí na celém světě.

videa na YouTube

Buďte velmi opatrní, jaká data ukládáte do veřejných portálů, zejména byste měli mít na paměti, že ze všeho nejdůležitější je ctít vlastní soukromí. Nahrávejte na YouTube či na Facebook pouze to, co se bezprostředně netýká vás ani jiných osob, ale buďte nestranní. Využijte těchto portálů k tomu, abyste zbytečně nedávali nekalým živlům šanci na nějaký profit, ale nabízejte lidem např. záběry lokalit v České republice, které navštívíte, a považujete za zajímavé. Čím více tu bude krásných videí, tím více příležitostí, stáhnout si je downloaderem YouTube Stahujvidea.cz.

pohled na Krkonoše

Zkuste to zkrátka jinak, udávejte sociálním sítím podobu, jako by měly mít, a sice s možností poznávání krás přírody nebo historických památek. Pamatujte na to, že zločince nezajímá travnatá louka a překrásné horské panorama, ale vaše peněženka a mnohdy také krásná ňadra vaší přítelkyně.

Buďte chytří, přemýšlejte trochu a vytvářejte kolem sebe komunitu lidí, které zajímají spíše krásné věci, obklopujte se lidmi, kteří se zajímají o pomoc zvířatům a obecně přírodě, o krásy architektury a jiného umění a nabízejte lidem to pozitivní, co je v každém z nás v hloubi duše. Ignorujte trapná selfie a ujeté negativní vzorce chování, tím také těmto lidem pomáháte v tom, že vás tyto trapnosti nezajímají, a čím méně zájmu se negativním živlům dostane, tím více příležitosti budou mít k tomu, aby změnili svůj přístup k životu a chovali se tak, aby se jim pozornosti dostalo, a aby byli respektováni a také milováni. Svět a sociální sítě jsou zkrátka takové, jakou jim udáme podobu, a čím více pozitivní bude, tím lepší bude i svět kolem nás.