Potřebujete peníze na auto? Zvolte americkou hypotéku

Pokud si chcete koupit auto a momentálně na něj nemáte dostatečně velké úspory, má to samozřejmě řešení ve formě určitého způsobu financování. Většina automobilových prodejen či autobazarů nabízí svým klientům možnost financovat auto pomocí leasingu, což bývá asi nejčastější volba zájemců o koupi auta.

auo

Leasing ale má řadu nevýhod. Po celou dobu, co auto splácíte, máte omezená vlastnická práva. Auto máte vlastně jen v pronájmu, ale patří leasingové společnosti, které auto splácíte. Pokud se rozhodnete leasingovou smlouvu vypovědět, připravte se, že zaplatíte opravdu vysoké penále. Nutné je také zmínit to, že i když auto vlastně není vaše, některá vlastnická rizika již přebíráte na sebe vy. Je sice nepravděpodobné, že by ona leasingová společnost zbankrotovala, ale stát se to může, zvláště, když uvážíte, že auto budete splácet třeba pět až sedm let. Pokud by se tak stalo, museli byste předmět leasingu vrátit a domlouvat si složitě způsob vyrovnání.

Samozřejmě, má i své výhody, o tom není pochyb. Ale někomu se tento způsob financování vozidla zrovna nezamlouvá, a proto hledá jinou variantu. Možností je si vzít běžný spotřebitelský úvěr. Otázkou ale je, kolik bude vaše auto stát a zda se vám takto vysoká částka vyplatí vzhledem k úrokům. Ne všechny banky vám budou také ochotné poskytnout úvěr v tak vysoké částce.

smlouva

Další možností je americká hypotéka, nebo také neúčelová hypotéka. U té jde sjednat financování větší částky ale za výhodnějších podmínek, než je tomu u spotřebitelského úvěru. Zpravidla máte menší úrokovou sazbu a možnou delší dobu splácení, jako je tomu u běžné hypotéky. Nenechte se zmást slovem hypotéka v názvu, americká hypotéka neslouží, respektive nemusí sloužit k tomu, abyste z ní financovali svou nemovitost. Pokud vám vaše banka neumožní získat takový druh financování, můžete vyzkoušet nebankovní americkou hypotéku.

Posted in: Nezařazené