Na dovolenou do Pargy

Slyšeli jste někdy o městě Parga v regionu Epirus? Nachází se v severozápadním Řecku a je to malebné přímořské městečko jako dělané na dovolenou. Rozlohou je 276 a půl kilometrů čtverečných a žije zde kolem dvanácti tisíc obyvatel. V hlavní sezoně červen až září se místo stává oblíbeným letoviskem navštěvované každoročně několika turisty včetně nás Čechů.
Městečko je obklopeno Jónským mořem. Nachází se asi čtyřicet kilometrů od Albánie. Je nedaleko ostrovů Korfu, Paxos a Antipaxos. Samotné město se dělí na čtyři městské části. Nejzajímavější jsou zde samozřejmě pláže. Je zde několik zátok a pláží a všechny jsou příjemné a jako dělané pro odpočinek.
parga rybářská vesnice
Chcete také trochu poznat Pargu, když už tam jedete nebo letíte? Naleznete tu nádherný hrad na kopci. Když se na něj vyškrábete a překonáte úmorné horko dostane se vám odměny v podobě nádherného výhledu na celé město. Hrad byl postaven v jedenáctém století, a to zejména z důvodu ochrany místního obyvatelstva před piráty a Turky. Později ve třináctém století hrad přestavěli a více zvýšili jeho ochranu Benátčané, kteří tou dobou zvyšovali kontrolu nad tímto územím. Dalším důležitým rokem pro tento hrad byl rok 1452 kdy byl dobyt Turky a část byla bohužel zbořená.  Po tomto roce proběhla ještě jedna oprava a opětovné poničení. Vše se ustálilo v 1819, kdy se hrad dočkal další rekonstrukce.
Další pěknou zastávkou můžou být malebné kostely. V době, kdy město trpělo nájezdy pirátů obraceli se proto k Bohu a stavěli kostely. Jedním z nejznámějších je například kostel svatého Mikuláše.
přístav parga
Trochu náročnějším výletem je výstup na Ali Pasha. Je to výlet na celý den a při teplotách, které jsou pro Řecko typické je výstup ještě náročnější. Ale i tak to za námahu stojí, protože se jedná o dominantu celé oblasti. Je to místo, ve kterém na vás dýchne historie, a navíc ještě vyfotíte skvělé fotografie.

Posted in: Nezařazené