Voda bez špíny

Chcete-li si užívat koupání u sebe na zahradě, neměl by to být velký problém. Bazény jsou dnes levné. Samozřejmě, řeč je hlavně o nadzemních typech.

Voda bez špíny

Užívat si koupání v létě je rozhodně dobrý počin, jelikož se tím hydratuje vaše pokožka a ochlazuje se celé tělo. V posledních několika málo létech u nás panovaly doslova tropická vedra, a to po většinu dní letních prázdnin. A to byl také pro mnoho majitelů rodinných domků, ale i chaloupek důvod, proč si pořídit na zahradu alespoň základní vodní plochu. Je to rozhodně lepší, než docházet někam na koupaliště nebo k rybníku. Člověk se nemusí nikam tlačit ani riskovat, že se něčím nakazí.

Plavající pes

Samozřejmě, že poslední nepříjemnost se vám může stát i při koupání na zahradě. A to hlavně z toho důvodu, že nebudete důsledně aplikovat správnou bazénovou chemii. Na tu byste neměli během koupací sezóny nikdy zapomínat, jinak se můžete se zlou potázat. Koupání ve špinavé vodě totiž není pouze nepříjemné, ale i zdraví ohrožující.

Chemické přípravky

Koupě té správné vodní dezinfekce by pro vás neměla být problematická, i když jak se to vezme. Ještě relativně donedávna byl na pultech českých obchodů k dostání pouze chlór, který je sice velice efektivní, ale zároveň i docela problematický. Tyto preparáty totiž mohou být nepříjemné pro jedince, kteří mají citlivější kůži. Mohou na sobě po koupání pozorovat různé svědivé vyrážky, což samozřejmě není úplně ideální stav. I proto se začínají stále více prosazovat další chemické prostředky v čele s aktivním kyslíkem. Stále populárnější je ale i mořská sůl do bazénu.

Velký bazén

Ta, na rozdíl od jiných obdobných preparátů, není umělého původu, ale je stoprocentně přírodní. Díky tomu má i výrazné hojivé vlastnosti. Vždy ve slaných jezerech se koupají lidé, kteří mají často i docela těžké kožní choroby a taková to koupel jim velice pomáhá. Sůl jako taková je tedy rozhodně přínosná, ale aby fungovala přesně tak jak má, musí se efektivně rozpustit. A k tomu je nutné dokoupit i solonizační jednotku. A tady může být problém, protože ta není nejlevnější. I tak se ale její koupě vyplatí.