Světlo, které nezklame

Poté, co skončily své dlouholeté působení klasické žárovky, musely být nahrazeny jiným světelným zdrojem. Náhrada za ně se našla v podobě LED osvětlení. V současnosti najdeme tyto žárovky a různá jiná svítidla, která jsou vyrobená na tomto principu, prakticky všude. Osvětlují nám naše interiéry, parky a nosíme je i v kapse nebo kabelce jako příruční baterky.

jiná žárovka

  • Tak jako všechny výrobky a produkty, které prorazily na trh a mají úspěch, dočkaly se i tyto výrobky svých plagiátů.
  • Na trhu tedy můžeme snadno narazit v jednom obchodě na opravdu kvalitní led žárovky od renomovaných výrobců a ve vedlejší tržnici nám budou nabízeny ty, které o nějaké kvalitě nikdy ani neslyšely.

Pokud se rozhodneme pro investici do tohoto osvětlení, která nebude zanedbatelná, asi bychom měli raději hledat nějaký obchod, který má pozitivní recenze a tím i dobré jméno.Výhodou tohoto druhu osvětlení by totiž měla být zejména úspora elektrické energie. A to právě v případě nekvality rozhodně neplatí. Oproti klasickým žárovkám by se mělo jednat dokonce až o devadesát procent nákladů, a to už je při celkovém osvětlení celého bytu určitě při placení docela znát.

Náklady se pozvolna vrátí

Jednou z dalších výhod je i to, že LED žárovky vydrží mnohem delší dobu, a tudíž nám šetří finance ještě jednou. Pokud opět použijeme řeč čísel, pak by měla tato žárovka svítit patnáct tisíc hodin.

světlo kovu

  • Pro lepší představu – pokud koupíte tento druh osvětlení v nejvyšší kvalitě v den, kdy se vám narodilo dítě, pak si půjdete druhou koupit v den, kdy si váš potomek půjde vyzvednout občanský průkaz.

Tím je vlastně řečeno, proč jsou tato svítidla finančně mnohem náročnější, nežli byly dřívější žárovky. Až si půjdete vybírat světelné zdroje, které patří do skupiny LED, pak se především zaměřte na

  • světelný tok
  • teplotu světla
  • index podání barev.