Nitě všeho druhu

Švadlenka jich má doma nepřeberné množství. Nitě jsou totiž skvělý pomocník pro každého, kdo si potřebuje něco ušít, zaštupovat nebo zašít nebo zavázat. Nitě patří do každé domácnosti. Protože určitě se Vám už někdy stalo, že jste museli něco zašít, ušít pro dítě nějaký obleček třeba na ples nebo do školky. Nitě neodmyslitelně patří samozřejmě k profesi švadleny. U ní najdete nepřeberné množství různých špulek, na kterých je namotáno mnoho metrů a metrů nití. Mají různé barvy, různé velikosti a snad i tloušťky. Kdyby nebylo nití nemohli bychom nosí trika, šaty a jiné oblečení. Uvažovali jste nad tím někdy jako důležitá součást našich životů jsou nitě?

niť

Jiný druh nití používáme zase v dentální hygieně. Díky nim si dokážeme perfektně vyčistit mezizubní prostor. U lékařství ještě zůstaneme, protože jistý druh nití se také používá anebo používá při šití na operačním sále. A, že je to umění.

Jaké máme druhy nití?

Možná je to až k neuvěření, ale existuje nepřeberné množství nití. Ať už se jedná o pletařské nitě, háčkovací nitě, vyšívací, ale také třeba obuvnické. Ano, čtete správně i obuvnické řemeslo používá nitě k šití obuvi. A co teprve režné nitě. Ty se vyznačují svou velkou pevností a jsou například velmi hojně využívané u zabíjaček.

nitě

Z čeho jsou vyrobeny nitě?

Ty režné tvoří 100 % len, velmi často jsou využívané polyesterové anebo z bavlny či hedvábí. Podle toho, z čeho jsou vyrobené se odvíjí i jejich pevnost.

Kde koupit nitě

Určitě není třeba zdlouhavě vysvětlovat, kde se dají koupit kvalitní nitě. Pokud si chcete opravdu vybrat z nepřeberného množství pevností, ale hlavně barevné škály https://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2014/03/15.pdf je potřeba zajít do galanterie. Špulky nitě se pohybují od cca 7 Kč za špulku až po jednotky stovek. Existuje i mnoho e-shopu prodávající galanterické zboží, kde nakoupíte velmi výhodně nitě.