Kouzelné difuzéry

Zkrášlit domácnost lze mnoha způsoby – pořízením krásných dekorací, vystavením květin k oknu, bytovými spreji nebo třeba pověšením obrazů na stěny. Co se ale stane, když spojíte dekoraci, vůni, příjemný pocit a osvěžení dohromady? Vyplyne vám difuzér.

Difuzér je menší nebo středně velká nádobka různých tvarů, která vám ovoní dům vůní, kterou si vyberete, zvlhčí prostředí, dodá prostředí šmrnc a může vás příjemně uklidnit.

dřevěný difuzér

Jak difuzér funguje?

Ve spodní části je voda s éterickými oleji, které se rozptylují do vzduchu ve formě studené páry, která příjemně působí na lidský organismus. Může se zapínat miminkám před spaním, jelikož jim pomáhá k rychlejšímu usnutí.

Mnoho difuzérů má také funkci automatického vypnutí po určitém časovém intervalu, takže se nemusíte bát, že když jej náhodou zapomenete vypnou.

 

Jak jej používat?

Tento produkt se dá jednoduše otevřít. Je třeba, abyste jej naplnili vodou a poté stačí přidat pár kapek éterického oleje, dle libosti. Existuje mnoho vůní od relaxační levandulové, přes ovocnou citrónovou, až ke květinové vůni jasmínu. Samozřejmě, pokud nejste příznivci vůní, nemusíte přidávat žádné aroma a nechat v něm pouze vodu. Následně je většinou potřeba, zapnout jej do elektriky a jen si užívat jeho funkce.

 svítící difuzér

Kde ho sehnat?

Sehnat se dá na mnoha místech. V kamenných prodejnách, které se obvykle zabývají aromaterapií, kosmetiko nebo podobným zbožím. Stejně tak je jednoduše k dostání všude na internetu. Cenové rozpětí je poměrně široké. Můžete si jej pořídit za pár korun, až po vyšší částky. Obvykle se o však projeví na kvalitě difuzéru. Příjemným doplňkem je led osvětlení, takže po večerech krásně svítí různými barvami v místnosti, což vyvolává příjemnou atmosféru.

Na trhu se prodávají různé druhy, například klasický aroma nebo třeba ultrazvukový difuzér. Výběr je zcela na vás, dle funkcí, které vyžadujete.