Sama, ovšem s dítětem

Většina párů se po dlouhém rozhodování a přemýšlení odhodlá k tomu, pořídit si miminko. Najdou se však i případy, které se vymykají tomu, jak by mělo všechno probíhat dle pravidel a jednoduše se ocitnou v roli budoucích rodičů – aniž by to plánovali.

Co však dělat, když se partner na potomka necítí a celkově ani na to, aby s vámi byl ve vážném vztahu?
těhotná ve svetru

Situace, která není nikdy lehká

Ocitnout se v situaci, kdy žena otěhotní s tím nesprávným mužem a ještě k tomu v době, kdy na miminko neměla ani pomyšlení, bude vždy cestu, která nebude snadná a dost možná ani šťastná.

Vždy je lepší, těšit se na příchod dítěte a tu radost pouze násobit s někým, kdo o to stojí stejně tak jako vy.

Jestli jste se už dostala do situace, která vás postavila problémům čelem, je potřeba se zachovat dospěle a zvážit „pro a proti“. Dítě je láska, která vám zůstane navěky a které nikdy nebudete litovat. Vychovávat ho pouze sama není nijak příjemná myšlenka, ale rozhodně nepatří mezi ty, které nelze zvládnout. Každá matka je totiž dostatečně silná na to, aby se o své dítě postarala a poprala se se vším, co jí bude stát v cestě jenom proto, aby její dítě bylo spokojené a šťastné.

A přesně taková silná žena z vás bude, ať už dítě budete vychovávat s partnerem nebo sama!
veselá mamina

Není všemu konec!

Šťastného konce se můžete dožít i vy! V době těhotenství možná nebudete mít na žádného nového partnera ani náladu a ani čas, protože budete veškerou pozornost a energii věnovat vašemu měnícímu se tělu a miminku, které nosíte pod srdcem. Po porodu se však vaše hodnoty a názory změní a po období, které budete považovat za to nejtěžší ve vašem životě, budete opět otevřená možnostem a uvědomíte si, že najít protějšek můžete i v roli svobodné matky.

Každá životní lekce je k něčemu dobrá a má svůj účel. Je daleko lepší nemít žádného partnera v době, kdy otěhotníte než takového, který by nebyl pro vás a vaše dítě přínosem a báječným tátou. Perfektního muže, který přijme vaše dítě za své, můžete potkat i časem, kdy se všechno srovná a vy zjistíte, že máte opět chuť zářit a touhu po tom, zamilovat se.


Posted in: Nezařazené