Jednoduché tipy, jak v létě ochladit svůj domov

Máte pocit, že se brzy budete muset přestěhovat do mrazáku a už jste spořádali tunu nanuků a studených koktejlů? Existují i jednodušší a méně kalorické možnosti, jak se v létě zchladit. V cihlovém domě to nebývá tak hrozné, ale v bytě můžete mít pocit, že se upečete. A přitom stačí velmi málo, abyste se cítili pohodlně.

Základem je rozhodně dosáhnout rychlého poklesu teploty. Když přijdete domů z práce, někdy se můžete skutečně cítit jako v peci. V takovém případě je nutné postupovat velmi rychle, abyste se neudusili a nezkolabovali. Nezapomínejte samozřejmě hodně pít. I tím si můžete dopřát hodně ledu a tím lépe zvládnout parné počasí.

Studený letní nápo

Klimatizace

Jako první vás zaručeně napadne klimatizace. Prodej klimatizace je během léta i těsně před ním dost vytížený, ale zaručeně seženete spolehlivou firmu, která vám ji přiveze a nainstaluje. Jde o nejjednodušší variantu, díky které se zchladíte skutečně rychle. Lidem náchylným na nemoci, záněty uší a v případě hodně malých dětí ji ovšem nedoporučujeme užívat příliš.

Okna nechte zavřená a sundejte ponožky

Většinou otevřené okno bývá nejlepším řešením, ale během léta to rozhodně neplatí. V domech to bude jistě příjemné, ale v bytě ne. Budete mít asi nutkání je otevřít, ale vydržte to. Přes den je nechte zavřené a na noc vše otevřete. Bude se vám lépe spát a chládek v bytě vydrží částečně i přes den. A pokud jste zvyklí nosit ponožky celoročně, překonejte se a sundejte je. Teplota podlahy váš příjemně překvapí.

Vychlazené lahve

Na teplé jídlo zapomeňte

Je pochopitelné, že jste zvyklí vařit k obědu a možná i k večeři horké a těžké pokrmy. Vyzkoušejte během léta něco nového a spoléhejte se spíš na studená jídla. Místo řízku si udělejte těstovinový salát. Uvidíte, že kuchyně i byt nebudou zbytečně horké a během horka vaše rodina stejně nemá na horkou polévku a těžké jídlo chuť.