Jak vyřešit momentální nouzi?

Na rozdíl od zaostalých zemí u nás není obvyklé, aby lidé umírali coby bezprizorní na ulici hlady. Určitě i nějaké takové u nás máme, ale tito zjevně propadli sociálním sítem, které by jim poskytlo alespoň minimální pomoc v nouzi ve chvíli, kdy by o to projevili zájem a snahu.
Ale i když u nás podobné extrémní případy vesměs nevídáme, nelze rozhodně tvrdit, že bychom neměli chudé lidi. Takové máme. A máme jich možná ještě více, než si myslíme. Protože můžeme číst statistiky o chudobě, jenže je dozajista dost chudých, kteří o sobě tuto skutečnost nechtějí přiznat a tak unikají pozornosti.
peníze za domem
A co má dělat takový chudák ve chvíli, kdy už vážně na něco potřebuje prostředky, ale nemá je a není schopen dát je dohromady? Co má dělat ve chvíli, kdy musí náhle zaplatit účet za to či ono, aby nebyl připraven o tu či onu službu nebo třeba neskončil ve spárech exekutorů a neocitl se na ulici? Co má dělat, pokud mu v domácnosti doslouží něco, co je nezbytně zapotřebí, co si ale nemůže právě dovolit nahradit novou alternativou?
Možná by mohl zajít do banky a půjčit si na to. Jenže to je názor učiněných naivků, to je ryzí utopie. Banky přece kladou na žadatele takové nároky, že by neuspěl ani leckdo daleko zajištěnější než nějaký obyčejný chudák.
Je to nefér? Je a není. Fér je to v tom, že i banky se zodpovídají střadatelům a investorům, kteří do nich peníze vkládají a jimž tyto musí být v souladu s dohodou i vraceny, i banky si na sebe musí vydělat a proto nemohou strkat peníze všem na potkání, nefér v tom, že právě ti, kterým je peněz zapotřebí nejvíce, ostrouhají, zatímco si ti zajištěnější pořizují za bankovní půjčky nejednou i více než luxusní věci.
Jenže s tím se nic nenadělá. Když má někdo hlouběji do kapsy, shání půjčku daleko obtížněji. Ovšem i takový člověk může uspět.
Protože půjčit si peníze nemusí být zase tak náročné, když si člověk zvolí vhodný typ půjčky a vhodného poskytovatele.
Na trhu je totiž mimo přísných bank i široká škála nebankovních společností, jež jsou daleko benevolentnější a půjčí kdekomu. Ovšem je logické, že ani tady se to bez plnění podmínek neobejde. I tady , než se pro půjčku rozhodnete.
financování stavby
Například taková hypotéka bez doložení příjmumůže být užitečným pomocníkem pro toho, komu banky nepůjčí a kdo je schopen a ochoten se za takovouto půjčku zaručit nemovitostí. Protože i nebankovní společnosti chtějí mít své jisté.
Pokud ale člověk tuto podmínku splní, dostane své peníze rychle a bez potíží. I když je to v našich podmínkách učiněný chudák.