Dřevěné hračky jsou navěky

Máme sice plast, ze kterého nám vznikají mraky levných hraček, které nás mohou svádět ke koupi. Ale přírodní materiál jako je dřevo je k nezaplacení. Tyto hračky jsou trvanlivé, nerozbitné, ekologické i když trošku dražší než jejich plastový konkurenti. Dřevěná hračka se ale vyplatí, je na věky. Dnešní nabídka je velmi pestrá a ani o barvy nemusíme být ochuzeni. Pro hračky ale platí že jich nemusí být příliš. Ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší nemusíme plnit pokoje stohy plyšáků a desítkami panenek. Málo dělá hodně a děti si tak lépe učí vážit si věcí a koneckonců mnoho rodičů potvrdí že si děti často vyhrají jen s několika málo hračkami. Více se můžete dočíst v článku:

Vybírejte takové hračky, které podporují fantazii. Děti například milují navlékání, provlékání, skládání. Klasické dřevěné kostky by měly být povinnou výbavou každého dětského pokoje. Je několik možností, jak se dají využít. Lze s nimi postavit věže, hrady, mosty ale i třeba překážky pro autíčky, stolečky pro panenky. Mnoho krásných dřevěných hraček vzniká u nás v Čechách, a tak jejich koupí podporujeme i tuzemský trh.
ovce v mechu

Děti ocení na dřevěných hračkách především jejich multifunkčnost. Skvělé je i to že jsou téměř nerozbitné a mnohdy krásně barevné. Dřevo je zkrátka materiál, který ocení nejen děti ale kvůli kvalitě provedení i jejich rodiče. Možná mají někteří zbytečné předsudky, že děti nedocení kvalitní dřevnou hračku, a proto ji ani nekoupí, opak je však pravdou a budeme žasnout, jak se děti dokáží krásně zabavit.

Někdy pomůže i když si sami s dětmi pohrajeme a ukážeme jim možnosti, jak se s hračkou dá hrát. Děti se dokáží snadno nadchnout, ať už je hračka z plastu nebo dřeva, nevýhoda plastu však je často nízká odolnost, takže nejedno dítě docení dřevěnou hračku, ač si dospělý myslí opak. Dřevo je zkrátka nestárnoucí materiál, z kterého se hračky vyráběly dříve, dnes a jistě budou i v budoucnosti