Tradign není žádný podvod

Skutečný příjem

Rozhodně to není žádný podvod, protože i u nás jsou lidé, kteří se mu věnují naplno. Nesmíme věřit, ale takovým reklamám, kde nám říkají, jak je to snadné a za chvíli budeme vydělávat desítky tisíc. Ono totiž trvá dost dlouhou dobu vůbec naučit se základy, analýzu grafu a tak dále, abychom mohli na burzu vyrazit s vlastními penězi. Kdybychom začali obchodovat s nulovým zkušenostmi a vědomostmi, tak bychom mohli vydělat díky náhodě, ale s takovou je velká pravděpodobnost, že bychom brzo přišli na buben.

vývoj grafu

Jen tak pro informaci, si můžeme říct, že člověku trvá 2 roky, než se stane obchodníkem se slušným výsledkem, přičemž to na sobě opravdu pracuje, takže to není taková sranda a výdělečná činnost pro každého. S tím souvisí, že musíme příjem danit, protože obchodů jistě provedeme více než jeden, takže se jedná o soustavně výdělečnou činnost. Je proto dobré mít o financích přehled a řádně danit.

Price Action

Na burze musíme stále pracovat s grafem, protože ten nám ukazuje a zaznamenává aktuální hodnotu. Jsme na burze, takže se klidně může stát, že se najednou začne vyvíjet nějak nepředvídatelně, a proto je zapotřebí počítat s tím, že ne vždy jde podle učebnicových příkladů, a ne vždy na daném obchodu skutečně vyděláme. Pojem Price Action https://www.tradecz.cz/price-action-obchodovani/ nám zahrnuje práci s čistým grafem, přičemž při studiu o analýze se právě začíná s tímto grafem.

spojnicový graf

Velká míra zodpovědnosti je na nás, protože my jsme ti, kteří děláme konečná rozhodnutí. Takže se učíme analýzu na grafu bez jakýchkoliv pomůcek. Dále je potřebě si stanovit rozumné hranice, při kolika procentech výdělku či prodělku chceme obchod ukončit, abychom z něj vyšli co nejvýhodněji a zároveň se ukončil třeba když spíme. Jakmile zvládneme Price Action, tak můžeme přejít na práci s indikátory, kterým bychom však moc neměli bezhlavě věřit.