Proč je pravidelná dezinfekce vzduchotechniky nezbytná


Pokud máme doma klimatizaci či jinou umělou vzduchotechniku, znamená to pro nás nejen zvýšené pohodlí, zejména v létě, ale také nové starosti. Pokud totiž chceme, aby nám dlouho a dobře sloužila, musíme se o ni také správně starat. http://www.ordinace.cz/clanek/o-prvni-zoubky-ditete-je-potreba-se-starat-stejne-peclive-jako-o-zuby-stale/ A to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Jedním z úkonů, které jsou valnou většinou lidí zanedbávány, je i dezinfekce vzduchotechniky. Ta je často považována dokonce za zbytečnou, ačkoliv tomu tak rozhodně není. Jen málokdo si totiž plně uvědomuje, jakému riziku se při jejím opomenutí vystavuje.

foukání čistého vzduchu

Asi všichni víme, že vzduchotechnika funguje na principu nasávání vzduchu z venku, jeho vyčištění a případném ochlazení a následném vypuštění uvnitř domu. Nečistoty se zachytávají ve filtru, který je potřeba čas od času vyměnit. Proč je tedy nutná dezinfekce?

Protože trubky, kterými se tento vzduch přivádí, jsou neustále zatěžovány. I na nich se totiž zachytávají nejrůznější částice. Pokud je navíc vzduch, který tudy proudí, vlhký, jedná se o ideální prostředí pro rozvoj nejrůznějších škodlivých mikroorganismů. Ty jsou následně strženy vzdušným proudem a dostanou se tak až k nám do domu, kde je poté dýcháme. O tom, že nejsou zrovna přínosnými pro naše zdraví, asi není třeba hovořit.

místnost s klimatizací

Je proto nutné zde pravidelně používat dezinfekci, abychom jejich množství zlikvidovali na únosnou míru, tedy takovou, která pro nás nebude škodlivá. Jistě, ideální by bylo zlikvidovat je všechny, ale to se nám nikdy nepodaří. I když totiž budou trubky po dezinfekci naprosto čisté, nebude trvat dlouho a objeví se nové nánosy.

Pokud tedy nechceme, aby nám naše klimatizace paradoxně neničila zdraví, je dobré se i o tomto problému informovat. Vhodné je také vybrat dezinfekční prostředek, který je přímo určený pro typ klimatizace, kterou máme doma. Tak si zajistíme ty nejlepší výsledky a prodloužíme tak lhůtu mezi jednotlivými čištěními. Tím ušetříme nejen čas, ale také peníze. Navíc tím prospějeme i svému zdraví, což je vždy plus.

Posted in: Web