Bydlení v mobilním domu Relax vám může doslova změnit život k nepoznání

Relax https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/relax-p-zaloudek-722/ je název mobilní dřevostavby, který nevznikl náhodou. Jeho tvůrci si dobře uvědomují, jak zásadní zvrat v životních hodnotových měřítkách mobilní domy poskytují. Nejlépe si to uvědomí každý, kdo se vydá na dovolenou nebo prodloužený víkend do hor, na cyklistický výlet, na vodácké putování, na lyžařský týdenní pobyt, anebo na docela obyčejnou pěší turistiku, třeba v okolí třeboňských rybníků. Z takové dovolené se nám zpravidla nechce domů, pokud žijeme ve městě, podobné pocity zažívají i víkendoví chataři, kteří právě na chalupě každý pátek večer ožívají, zatímco se jim v neděli odpoledne zrovna nechce balit věci k odjezdu. Možná si vybavíte legendárního folkaře Wabi Daňka, jak si posteskl v písni „Ročník 47“, že cituji: „je tu konec víkendu a všechno jako v obráceném filmu“.

zahrada s pergolou

Obrácený film však nezažívají lidé, co na své chalupě tráví celý život. Již mnoho chatařů nechalo dopravit mobilní dřevostavbu na pozemek, aby nahradila stávající bydlení, obyvatelné pouze sezónně.

Jak je to se zateplením mobilních dřevostaveb – jedna ze základních podmínek úspěchu v této branži je důkladné řešení zateplení a vytápění. Objekt musí být patřičně zabezpečen proti požáru včetně elektroinstalace a stejně tak proti působení mrazu nebo naopak letních veder. Nezateplené domy tohoto typu se vyskytují hlavně v kempech, kde poskytují dostatečný azyl v létě, nemají okna s dvojitými skly a samozřejmě ani žádnou izolaci podlahy, střechy a stěn.

fialové květy

Vytápění lze zajistit více způsoby, jedním z nich je elektrokotel, ovšem s ohledem k cenám elektřiny, které do budoucna pravděpodobně spíše porostou, se stále vyplácí uvažovat o krbových kamnech. Kdo z vás již teplo od krbu vyzkoušel, je to něco docela jiného, a to i za cenu fyzické námahy. Topit dřevem sice znamená více se hýbat (a to nám spíše prospěje), ale jde o značnou úsporu nákladů.