5 důvodů proč vyjet do Palerma

1.       Pouliční trhy
Všechny se nachází v centru města, takže se z jednoho do druhého dostanete za pár minut pěšky. Je tu možnost projít se jimi sami na sebe, nebo se připojit k místním „food tours,“ které vás trhy provedou, a ještě se dozvíte něco o historii. Ať si vyberete kteroukoliv z těchto možností, buďte připraveni na hluk a pokřikování, protože tyto trhy jsou opravdu rušná místa.
Po zatmění zůstávají tyto místa středem dění. Je to centrum nočního života, kde můžete koupit víno, nebo různé pouliční jídlo.
martorana církev
2.       Monte Pellegrino
Palermo, stejně jako zbytek Sicílie, je celkem kopcovité území.  Není tedy divu, že v blízkosti města se nachází tato hora. Leží jen několik kilometrů od města a jezdí zde veřejná doprava, takže není problém se sem dostat. Můžete se zde vydat, pokud už máte dost ruchu města. Z jejího vrcholu budete mít nádherný výhled na okolí i Středozemní moře.
3.       La Martorana
V Palermu najdeme spoustu památek. K jedné z nejkrásnějších patří právě tato katedrála, ve které se mísí několik architektonických stylů, kvůli dobám, kdy byla Sicílie často dobývána. Vnitřek budovy je zdobený zlatem, nádhernými freskami pokrývajícími stropy a stěny hýřící různými barvami.
4.       Teatro Massimo
Pokud jste přijeli do Itálie a konkrétně zde na Sicílii kvůli kultuře, nemusíte litovat. Teatro Massimo je třetí největší operou v Evropě, můžeme jí také zahlédnout v kultovním filmu Kmotr. Budete-li chtít toto místo navštívit, každý den je možnost prohlídky od 9:30 -18:00. Samozřejmě je tu možnost navštívit tuto budovu kvůli opery samotné.
italská cannoli
5.       Jídlo
Jsme v Itálii. Je jasné, že každý zde chce zkusit místní pravou pizzu, zmrzlinu nebo zkusit místní specialitu cannoli. Tyto pochoutky jsou v Palermu opravdu skvělé. Rozhodně vyzkoušejte a vezměte si je třeba k vyhlídce na moře nebo si je vychutnejte v restauraci s dobrým vínem, nebo aperitivem.