Umíte vyměnit autožárovku ve svém voze?

Vypadá to jako banální otázka, neboť něco takového by vás měli samozřejmě naučit už v autoškole, a vy byste tento úkol měli bez potíží zvládnout sami. Nicméně i přesto může podobná věc znamenat pro mnoho řidičů nepříjemný problém.
Ať už proto, že když jim autožárovka nečekaně praskne, tak zjistí, že ji nemají po ruce, anebo zjistí, že neví, jak ji vyměnit, anebo dokonce to, že to u jejich typu vozidla svépomocí ani nejde. Ano, to všechno vás na silnici může potkat. Pokud podobné nepříjemné situaci nechcete čelit, měli byste se včas ujistit o tom, že na vás takové úskalí nečíhá.
Automobilová žárovka h7, která patří do předních světlometů, je povinnou výbavou každého vozidla. To v praxi znamená, že byste měli mít po ruce její náhradní balení pro případ, že by se s vámi neočekávaně rozloučila. Na silnici nemáte bez řádného osvětlení co dělat, a to nejen za zhoršené viditelnosti a v noci, ale také přes den – Česká republika patří k zemím, kde je povinností svítit i přes den.
Jak se říká, tak opakování je matka moudrosti – takže pokud si nejste jistí svou zručností a tím, zda byste svépomocí zvládli prasklé autožárovky vyměnit, raději si to doma vyzkoušejte. Vědomí, že se o sebe dokážete v případě potíží postarat, jistě podpoří vaše sebevědomí.autožárovka
Navíc při takové zkoušce zručnosti můžete zjistit i překvapivý fakt, že váš vůz vám výměnu zdroje světla svépomocí ani neumožňuje. Určité typy vozů se ani při takovém jednoduchém úkonu neobejdou bez návštěvy servisu.
Nicméně dostatek pozornosti byste neměli věnovat pouze povinné výbavě a svým schopnostem, ale také tomu, jakou žárovku h7 si do svého vozidla zvolíte. Jednotlivé nabídky na trhu se významně liší. V každém případě byste se tak měli zajímat o světelný tok zdroje světla, jeho dosah, oslnění protijedoucích vozidel i životnost. Možná budete překvapeni, jak se tyto parametry mohou lišit.