S moderní úspornými světly ušetříte nemalé peníze

V případě, že byste si rádi přilepšili rodinný rozpočet, nemusí to automaticky znamenat brigádu nebo utahování opasků. Možná pomohou jen nová světla.

S moderní úspornými světly ušetříte nemalé peníze

Našetřit si nějakou tu tisícovku ročně nemusí být zase tak složité, jak se možná domnívat, zvláště, pokud si občas dopřejete něco hezkého na sebe nebo se rádi stravujete v restauračních zařízeních. Správně chápete, že to v podstatě znamená trochu si v životě upírat. To se ale každému nechce. Můžete na to jít ale i trochu jinak, více od lesa. Můžete vyzkoušet ušetřit na elektrické energii. Její cena sice neustále stoupá, ale to jen malá piha na kráse. Když na to půjdete chytře, můžete ušetřit i několik tisícovek během jediného roku. Nezdá se to jako moc, ale málo to určitě není.

Světlo, co se vyplatí

Stačí udělat jen jediné, a sice vyměnit světla, tedy alespoň, pokud jste doteď nepoužívali žádné úsporné typy. Nebudete tomu asi věřit, ale přes zimu se dá se špatnými světly doslova prosvítit majlant. Když si ale pořídíte led žárovky praha, budete docela za vodou a nebude se muset zbavovat svých libůstek.

Nejsou vůbec žhavé

Úsporné vlastnosti u led žárovek samozřejmě na první pohled nepoznáte, to zjistíte až během vyúčtování. Co však můžete poznat, sice ne pohledem, ale dotekem, to je teplota světel. Ta je totiž o dost nižší než u kdysi, ale často i dnes zcela běžných vláknových osvětleních. Klidně můžete žárovku vymontovat holou rukou i ve chvíli, kdy je zapnutá i několik hodin. Uvidíte, že se vám nic nestane. Absence tepla nejenže znamená nižší ztráty a tím i výdaje, ale zároveň i mnohem delší životnost.

Úsporná žárovka

Jedinou vadou na kráse tak je cena, respektive byla, jelikož ta je už dnes o dost nižší než v dobách dřívějších. Důvodem je jednodušší výroba a tím i snížené náklady. To však neznamená, že by se jednalo o kdovíjak levný světelný zdroj. Lepší modely se pořád dají sehnat za docela velké peníze, ovšem pokud neprahnete po něčem extra, bohatě vám postačí základní verze, které se dají sehnat za velice slušné ceny a mají takřka stejné úsporné vlastnosti, jako extra modely.